Приймальне відділення
Лікар-терапевт вищої кваліфікаційної категорії
Колесникова Ніна Михайлівна
Завідувачка прймальгого відділення
Положення про приймальне відділення лікарні планового лікування
І. Загальне положення.
1.1 Приймальне відділення є структурним підрозділом лікарні планового лікування, де проводиться прийом планових пацієнтів з 8:00 до 15:00.
В разі розпорядження Департаменту охорони здоров’я або інших керуючих органів заклад переформатується на прийом пацієнтів у цілодобовому режимі.
1.2 Відділення у своїй діяльності керується законом України від 12.06.2016р. № 2801-12 «Основи законодавства України про охорону здоров’я».
1.3 Приймальне відділення лікарні безпосередньо підпорядковане директору лікарні або заступнику директора з медичної частини, які здійснюють контроль за роботою відділення.
II. Основні завдання відділення.
2.1 Проведення роботи з прийому пацієнтів, надання необхідної медичної допомоги, обгрунтована госпіталізація в профільні відділення лікарні.
2.2 Надання пацієнтам безпосередньо в приймальному відділенні необхідної медичної допомоги, в т.ч. екстреної в разі невідкладних станів.
III. Основні функції відділення.
3.1 Прийом пацієнтів за направленням лікарів поліклініки лікарні , лікарів центрів первинної медико санітарної допомоги та інших закладів охорони здоров’я різних регіонів за електронним направленням.
3.2 Лікарський огляд, первинна діагностика здійснюються відповідно до вимог ст.42-44 «Основ законодавства України про охорону здоров’я».
3.3 Надання пацієнтам медичної допомоги в обсязі,передбаченому клінічними протоколами згідно закону України « Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії».
3.4 Ізоляція пацієнтів із підозрою на інфекційне захворювання.
3.5 Організація госпіталізації пацієнтів до відділення лікарні, безпосередній супровід та транспортування пацієнтів в палати стаціонару самостійно або на ношах в залежності від ступеня тяжкості стану пацієнта.
3.6 Направлення пацієнтів, що потребують екстреної допомоги, до інших закладів охорони здоров'я.
3.7 Проведення санітарно гігієнічної обробки пацієнтів в разі потреби та здійснення необхідних протиепідемічних заходів з метою запобігання внутрішньо-лікарняним інфекціям відповідно до санітарно-протиепідемічних правил та норм.
3.8 Заповнення та своєчасне ( не пізніше 12 годин) направлення екстреного повідомлення в санепідстанцію в разі госпіталізації пацієнта з інфекційним захворюванням ( Covid -19).
3.9 Ведення облікової та звітної документації здійснюється відповідно до наказів МОЗ України та Департаменту охорони здоров’я.
IV. Керівництво та персонал відділення.
4.1 Керівництво відділення здійснює лікар, який має сертифікат та посвідчення про категорію. Завідувач призначається Директором лікарні у встановленому порядку.
4.2 У відділенні працюють лікарі, сестри медичні ,молодші медичні сестри та робітники за штатним розкладом згідно кваліфікаційних вимог згідно наказів МОЗ України від 29.03.2002р. № 117 та від 28.10.2008р. № 385.
4.3 Штати персоналу приймального відділення та нормативи їх навантаження встановлюються відповідно до наказу МОЗ України від 23.02.2000р.№ 33 « Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я».
V. Організаційна структура відділення.
5.1 Структура приймального відділення лікарні визначається керівником лікарняного закладу.
5.2 До складу відділення входять :
- приміщення для очікування пацієнтів та супроводжуючих;
- реєстратура;
- приймальна з оглядовим кабінетом;
- маніпуляційна;
- кімната санітарної обробки пацієнтів;
- ізольоване приміщення для інфекційних хворих.
5.3 Обов’язковими структурними складовими приймального відділення є:
- кабінет завідуючого відділенням;
- кабінет старшої сестри медичної;
- ординаторська;
- кімната сестри господарки;
- кімната молодшого медичного персоналу;
- приміщення для інвентарю;
- приміщення для взяття мазків з носової та ротової порожнини.
5.4 Відділення оснащене :
- концентратор кисню ;
- ЕКГ-апарат;
- дефібрилятор ;
5.5 Наявність інших службових приміщень визначається потужністю та профілем лікарняного закладу.
5.6 Оснащення приймального відділення лікувально-діагностичною апаратурою, інструментарієм та господарським майном здійснюється відповідно до затвердження.
VI. Контроль та перевірка діяльності відділення.
Внутрішній контроль якості надання медичної допомоги покладається на керівника відділення, старшу сестру медичну відділення, заступника директора закладу з лікувальної роботи, головну сестру медичну лікарні.