Добірка корисних додатків і програм для людей з інвалідністю
Допомога людям з порушеннями слуху, GPS для незрячих та програми для вивчення шрифту Брайля
Смартфони у 2024 році є незамінними помічниками для людей з інвалідністю. З року в рік розробники пропонують все більше програм, які підвищують якість життя людей з інвалідністю, допомагають їм знаходити волонтерів-помічників дистанційно, навчають шрифту Брайля людей з порушеннями зору і спрощують комунікацію людей з порушеннями слуху.
Be My Eyes
ДЕ? Google Play і App Store
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Додаток, який допомагає незрячій людині знайти волонтера
Якщо людина з порушеннями зору опиняється одна в незнайомому оточенні, їй може бути доволі складно швидко зорієнтуватися. Над розв’язанням цієї проблеми працює додаток Be My Eyes.
За допомогою додатка можна звернутися по допомогу до зрячого волонтера через пряму відеолінію. Волонтер може допомогти зорієнтуватись у незнайомому оточенні, називати напрямки руху, місця підвищеної небезпеки, шукати доступні вбиральні тощо. Be My Eyes — своєрідна соціальна мережа, де зрячі люди можуть стати волонтерами й допомагати людям з порушеннями зору.
Dragon Dictation
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Дає змогу людям без порушень слуху й без знання жестової мови спілкуватися з людьми з порушеннями слуху
Це програма для спілкування для людей з порушеннями слуху. Без досконалого знання читання з губ або мови жестів спілкування з людиною з порушенням слуху може бути складним завданням.
Dragon Dictation дає змогу надсилати звукові повідомлення, спрощує доставку термінових повідомлень. Ця програма записує голос і перетворює його на текст. За лічені секунди використання додатка з’явиться текст, який людина без проблем зі слухом скаже людині, яка не чує, і цей текст з’явиться на екрані.
Brailliac: Braille Tutor
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Допомагає вивчити шрифт Брайля
Додаток навчає читати й писати шрифтом Брайля. Для навчання людині не знадобиться жодне обладнання, крім смартфона. Програма допомагає в ігровій формі вивчити шрифт.
У додатку можна вправлятись у письмі шрифтом Брайля, роблячи будь-що: від надсилання друзям текстових повідомлень до пошуку в інтернеті шрифтом Брайля.
ДЕЯКІ ФУНКЦІЇ:
режим перекладу — вбудований штучний інтелект автоматично перетворює введені клітинки на літери, як вони представлені у шрифті Брайля;
можливість налаштовувати клавіатуру для зручності людини з порушеннями зору;
інтуїтивне управління рухом: для зручності незрячих людей штучний інтелект підлаштовується під характер рухів людини.
Assistive Touch
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Асистент із користування смартфоном для людей з порушенням рухової функції рук
Це додаток з керування смартфоном для людей, які мають порушення в роботі рук. Він пропонує віртуальні кнопки, щоб керувати пристроєм, не торкаючись його. Додаток також дає змогу регулювати гучність, замикати екран, застосовувати жести з кількома пальцями, перезапускати пристрій або використовувати торкання замість натискання кнопок.
Меню AssistiveTouch надає доступ до функцій, якими б ви інакше керували, натискаючи фізичні кнопки або рухаючи пристрій. За допомогою AssistiveTouch ви можете:
увімкнути спеціальне спрощення
замкнути екран
регулювати гучність
викликати Siri
перезапустити пристрій
зробити знімок екрана
імітувати трясіння пристрою.
Для користувачів IOS ця функція доступна у Налаштуваннях.
Perfect Keyboard
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Зручна клавіатура для людей з порушеннями зору
Людям з порушеннями зору пропонують програму, яка полегшує користування клавіатурою на смартфоні. Perfect Keyboard орієнтована на розкладку клавіатури, з налаштуваннями, які дають змогу збільшити висоту клавіш, розмір тексту та відстань між рядками для легшого сприйняття.
Додаток поліпшує чіткість і кольори зображення, допомагає уникнути натискання кількох клавіш одночасно — це скорочує час набору тексту та кількість можливих помилок. Також є функція ввімкнення жестової мови.
Sullivan+
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Озвучує текст, описує картинки, називає кольори, стежить за наявністю світла у кімнаті
Це програма для візуальної допомоги людям з порушеннями зору. Її розробили TUAT Inc., щоб зробити доступнішою для користувачів візуальну інформацію, яку сприймає камера смартфона.
Програма озвучує текст, розпізнає картинки та кольори. За допомогою неї незряча людина може читати газети, журнали, вивіски магазинів, дізнаватись ціни із цінників і перевіряти чеки. Додаток також повідомляє користувачу, вимкнене чи ввімкнене світло в кімнаті, де він перебуває. У бібліотеку можна додати фото близьких людей, і додаток розпізнаватиме їхні обличчя й сповіщатиме користувача.
Cash Reader
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Допомагає незрячим людям самостійно користуватися грошима, розпізнавати номінал і валюту
Додаток для людей з порушеннями зору, що розпізнає номінал банкнот для більшості валют — серед них є й українська гривня. Якщо незряча людина прийшла на шопінг сама й хоче впевнитись, що правильно розплатилась і отримала решту, вона спрямовує камеру смартфона на гроші, і додаток озвучує номінал.
Open Sesame — Touch Free Control
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безплатно
ПРО ЩО? Людина з нерухомими кінцівками може повноцінно користуватись смартфоном за допомогою датчиків у цьому додатку
Цей повністю безконтактний додаток розробила людина з інвалідністю для людей з інвалідністю. Завдяки запатентованій технології користувачі з обмеженою можливістю використовувати свої руки отримують доступ до всього різноманіття функцій: вони можуть твітити, публікувати дописи в Facebook, надсилати миттєві повідомлення, телефонувати, завантажувати будь-які програми й використовувати їх touch-free.
Програма стане в пригоді людям із порушеннями опорно-рухової функції. Вона зчитує рухи головою, адаптує їх під відповідні команди.
ДОДАТОК МОЖЕ:
контролювати будь-який додаток за допомогою рухів голови;
запускатися голосом або допоміжним перемикачем;
приймати або відхиляти дзвінки за допомогою голосових команд.
Spread Signs
ДЕ? Google Play
ЦІНА: безкоштовно
ПРО ЩО? Бібліотека жестів, які допомагають спілкуватися людям із вадами слуху
Додаток являє собою величезну бібліотеку жестів, які допомагають спілкуватися людям із вадами слуху. Мова жестів не є однаковою в різних країнах світу, вона відрізняється так само як відрізняються між собою розмовні мови. У базі — понад десять мов, включно з українською та англійською. Можна вчити як жести, що позначають окремі літери, так і цілі слова.